Test - platba kartou Schiesser
Test - platba kartou Schiesser


Historie společnosti


Již v roce 1873 založil Josef Mahler v tehdejším „Deutsch Brod“ firmu „Umělé barvířství a výroba všech druhů bavlny a vlny ku pletení a tkaní“ a o čtrnáct let později došlo ke sloučení s další pletařskou firmou Jana Veselého „Továrna na zboží stávkové“. Vyráběl se nejrůznější sortiment výrobků – od punčochového zboží a ponožek přes rukavice až po výrobky z bavlny a umělého hedvábí.

V roce 1939 vznikla nová společnost pod názvem „Pleas a.s., továrna na pletené zboží a pletací stroje“ a od roku 1940 je značka „Pleas“ oficiálně zaregistrována jako ochranná známka. Ke znárodnění došlo v letech 1945–1948 a od roku 1949 se podnik jmenoval „Pletařské závody Karla Havlíčka Borovského, národní podnik“. V roce 1967 se vrátila tradiční značka Pleas do názvu firmy po přejmenování na „Pleas, pletařské závody, národní podnik“ a Pleas se stal jedním z největších textilních koncernů v ČSSR.


V roce 1994 byla založena akciová společnost „PLEAS a.s.“, kterou o rok později převzala firma Schiesser Holding se sídlem ve Švýcarsku. Po realizaci rozsáhlých investičních a sanačních opatření vyrábí firma opět už dlouhá léta v režimu tzv. plné práce – tedy od zhotovení režného úpletu až po finální zabalení hotového konfekčního výrobku. Společnost PLEAS a.s. zajišťuje nyní práci více než 700 zaměstnancům.
 

Produkt byl přidán do oblíbených produktů
dev environment
dev environment